Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor w require_once() (linia 3164 z /home/hosting/124_kazimierzjaworski.pl/pub/www/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor w require_once() (linia 127 z /home/hosting/124_kazimierzjaworski.pl/pub/www/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

RZESZÓW: 6 TYSIĘCY OSÓB W MARSZU "STOP LAICYZACJI"

W sobotę 14 kwietnia 2012 roku ulicami Rzeszowa przeszedł marsz pod hasłem STOP LAICYZACJI! Jego celem było ukazanie jedności katolików wobec narastającej fali antyklerykalizmu, ataków na Kościół oraz na J.E. Arcybiskupa Józefa Michalika, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Hasła na transparentach dotyczyły również ochrony życia nienarodzonych, sprzeciwu wobec procedurom in vitro, ochrony godności małżeństwa. Upominano się o należne prawa dla katolickiej Telewizji Trwam.

Oficjalne media mówią o pięciu tysiącach uczestników. Naszym zdaniem było mas nawet więcej. Olbrzymie tłumy przybyły dziś do kościoła oo. Bernardynów, by najpierw wysłuchać Mszy św., a potem przejść ulicami Rzeszowa.

W kazaniu ks. prałat Stanisław Mac mówił o związkach życia narodowego i państwowego naszego kraju z Kościołem. Wskazywał, iż nauczanie i praca Kościoła od ponad tysiąca lat miały tylko korzystny wpływ, a nieraz wręcz pozostawały ostatnią nadzieją ratunku. Za to wszystko katolików i Kościół dziś spotykają przeróżne ataki. Od godzenia w materialne podstawy funkcjonowania po ubliżanie hierarchom.

W pochodzie dominowały hasła odwołujące się do tych właśnie spraw. Transparenty mówiły również o najważniejszych problemach moralnych takich jak ochrona życia nienarodzonych, sprzeciw wobec barbarzyńskich procedur in vitro, konieczność ochrony rodziny. Wiele było także herbów i nazw miejscowości, które wskazywały, skąd przybyli uczestnicy. Bardzo często mieszkańcom różnych części naszego regionu towarzyszyli lokalni samorządowcy.

Marsz odbywał się w atmosferze powagi i spokoju. Uczestnicy śpiewali pieśni maryjne, hymn Akcji Katolickiej. Udało się uniknąć upartyjnienia. Obok siebie maszerowali przedstawiciele różnych partii politycznych. Zdaniem organizatorów to bardzo ważne, że w coraz bardziej skłóconej Polsce troska o Kościół, przypomnienie, że przede wszystkim wszyscy jesteśmy katolikami, umożliwia współpracę i pozwala ujrzeć problemy w odpowiedniej hierarchii.

Po dojściu na rynek przedstawiciele wszystkich organizacji przygotowujących marsz podpisali specjalny list o Ojca Świętego Benedykta XVI. Jest on deklaracją wierności nauczaniu Papieża, niezbędnej wobec laickich trendów przetaczających się po kontynencie. Na zakończenie uroczyście odśpiewano „Boże coś Polskę”.

List przedstawiciele organizatorów Marszu do Ojca Świętego Benedykta XVI:

Rzeszów, 14 kwietnia 2012 roku

Jego Świątobliwość Ojciec Święty Benedykt XVI

Wasza   Świątobliwość   od   początku   swego   pontyfikatu  podkreśla niepokojący  duchowo  i  cywilizacyjnie  wymiar  tego, co dzieje się z Europą.  Także  nasz  naród  usłyszał  od  Waszej Świętobliwości jasne wskazanie:  „Proszę  was,  abyście  pozostawali  wiernymi  strażnikami chrześcijańskiego   depozytu,   byście   go  strzegli  i  przekazywali następnym  pokoleniom”.

Procesy laicyzacyjne, które przetoczyły się przez cały kontynent, dziś docierają  również do naszego kraju. Widoczna jest walka z Kościołem i jego nauczaniem, będącym fundamentem cywilizacyjnym Europy. Uderza się w  naszych  pasterzy, co jest wymownym znakiem dążenia, by rozproszyły się owce.

Dziś   pod   hasłem   „STOP  LAICYZACJI!”  przemaszerowaliśmy  ulicami Rzeszowa,   by   dać  wyraz  przywiązaniu  do  Waszej  Świątobliwości, podkreślić   solidarność  z  naszym  pasterzem,  Arcybiskupem  Józefem Michalikiem, który w tych dniach był publicznie niegodziwie atakowany.
Protestowaliśmy przeciw dyskryminacji katolickich mediów. Apelowaliśmy o to, by prawo w naszym kraju czyniło zadość wymogom moralnym odnośnie do   ochrony   życia   nienarodzonych,   godności   małżeństwa,  spraw bioetycznych.

Zapewniając    o    modlitwie    we   wszystkich   intencjach   Waszej Świątobliwości,  bardzo  prosimy  o  włączenie  w  nie pamięć o naszej Ojczyźnie, która stanęła na progu wielkiej duchowej próby.

Więcej informacji na stronie www.STOPLAICYZACJI.pl