NIE POZWOLIMY BEZKARNIE OBRAŻAĆ ARCYBISKUPA - STOP LAICYZACJI

Obserwując wydarzenia ostatnich miesięcy można powiedzieć, że mamy do czynienia z radykalnym atakiem laicyzacyjnym. W odpowiedzi na to katolickie organizacje naszego regionu postanowiły zorganizować marsz pokazujący, że nie ma zgody na zmienianie Polski w takim kierunku.

Akurat w dniu, w którym na specjalnej konferencji prasowej poinformowaliśmy o tych planach, Janusz Palikot w publicznej wypowiedzi obrzucił inwektywami naszego duszpasterza, JE Arcybiskupa Józefa Michalika. Przyjmujemy to jako sygnał do mobilizacji. To poczucie przyzwolenia na takie wypowiedzi decyduje o tym, że Janusz Palikot próbuje posuwać się coraz dalej. Za słabo brzmiał nasz głos w sprawach moralnych, ochronie życia, braku zgody na mrożenie ludzkich embrionów, gdy atakowano status rodziny przez zrównywanie z tzw. stałymi związkami, czy wręcz związkami homoseksualnymi. Potem rozpoczęły się próby podważania statusu materialnego Kościoła. Również wtedy brak było dostatecznej reakcji. A przecież status materialny Kościoła to nie mercedesy dla księży - jak starają nam się wmawiać media - ale cała ogromna sfera działalności dobroczynnej, w której władze publiczne dają sobie radę znacznie gorzej.

Po tym wszystkim mamy obecnie do czynienia z personalnymi atakami na hierarchów, co jest już bardzo groźnym sygnałem, gdyż jak mówi Pismo: „Uderz w pasterza, a rozproszą się owce”. To dla katolików ostatni sygnał, by podjąć działania. Marsz, którym 14 kwietnia przejdziemy ulicami Rzeszowa, będzie znakomitą okazją, by się spotkać i zorganizować do kolejnych działań.