Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor w require_once() (linia 3164 z /home/hosting/124_kazimierzjaworski.pl/pub/www/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor w require_once() (linia 127 z /home/hosting/124_kazimierzjaworski.pl/pub/www/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

ZGŁOSIMY POWTÓRNIE MORATORIUM NA MROŻENIE LUDZKICH EMBRIONÓW

Projekt moratorium na mrożenie ludzkich embrionów przygotowany przez osoby związane z obecnym Ruchem Odparcia Palikota podpisałem w poprzedniej kadencji i to samo uczynię teraz. Nie wszedł on pod obrady, ale był jednym z argumentów, by Sejm pod koniec kadencji zaniechał prac nad bardzo złymi, lewackimi rozwiązaniami. Także w tej kadencji trzeba dla tej inicjatywy zdobyć poparcie ponadpartyjne.

Moratorium to poszukiwanie wspólnego mianownika, zgody co do poglądów, które podziela sejmowa większość: mrożenie ludzkich embrionów jest działaniem skrajnie nieetycznym.

Złożenie projektu tylko co do moratorium jest inną filozofią ustawodawczą niż ta, którą realizowano w poprzedniej kadencji. Wówczas powstało bardzo wiele, bardzo skomplikowanych projektów i było z góry wiadomo, że znalezienie większości dla któregokolwiek z nich będzie niemożliwością.

Teraz proponujemy działanie odwrotne. Zgódźmy się najpierw co do tego, co nas łączy, a potem poszukujmy sposobów rozwiązania zagadnień najtrudniejszych - np. moralnej oceny samego zapłodnienia pozaustrojowego.

Ten pragmatyczny sposób myślenia ma bardzo konkretny wymiar. Każdego dnia do ciekłego azotu trafiają kolejne ludzkie istnienia. Ich los jest niepewny. Jeżeli zapobiegniemy temu złu, możemy się przez kolejne dwa, trzy lata pracować nad tą trudną tematyką. Jeżeli będziemy chcieli przełknąć tę sprawę od razu w całości, w ciągu kilku lat naszej pracy dziesiątki, setki tysięcy embrionów mogą jeszcze znaleźć się w tragicznej sytuacji zamrożenia.