NFZ: SZPITALE NIE MUSZĄ ZABIJAĆ CHORYCH DZIECI

W piątek przed kanonizacją Jana Pawła II otrzymałem pismo z NFZ. Jest to odpowiedź na moje pytanie w sprawie, czy faktycznie szpital Pro-Familia zobowiązany jest dokonywać tzw. zabiegów aborcyjnych, jak publicznie twierdzi dyrektor Skiba.
 
Stanowisko NFZ jest jednoznaczne. Szpital Pro-Familia nie musi tego robić. Chcę wierzyć, że dyrektor Skiba mówił wcześniej coś zupełnie innego w dobrej wierze. Po prostu sam nie orientował się w tym, na czym polegają jego obowiązki w stosunku do NFZ. Kopię pisma NFZ przesłałem do Pro-Familii.
 
Proszę Pana dyrektora Skibę, by w niedzielne popołudnie 27 kwietnia 2014 roku, gdy na rzeszowskim Rynku będą odbywać się specjalne uroczystości związane z kanonizacją bł. Jana Pawła II, korzystając z tego, co na piśmie potwierdziło NFZ, poinformował mieszkańców Podkarpacia o wycofaniu się Pro-Familii z wykonywania zabiegów aborcji.
 
Nie będzie lepszej okazji, niż dzień kanonizacji Ojca Świętego, by potwierdzić przywiązanie do jego nauczania. Ochrona życia była dla Jana Pawła II niesłychanie ważna, a w sercach głęboko zapadły jego słowa skierowane do Polaków: "Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości".