Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor w require_once() (linia 3164 z /home/hosting/124_kazimierzjaworski.pl/pub/www/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor w require_once() (linia 127 z /home/hosting/124_kazimierzjaworski.pl/pub/www/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

EUTANAZJA W POLSCE NIE JEST AKCEPTOWANA

Eutanazja nie jest akceptowanym moralnie przez Polaków sposobem rozwiązywania problemów społecznych. Cieszymy się, że taki wniosek wypływa z naszej wymiany poglądów z Jerzym Owsiakiem, jest zgoda w tej sprawie. Przekazujemy kilka zdań naszego komentarza do dzisiejszej konferencji prasowej lidera WOŚP.
 
Warszawa, 9.01.2013 r.
 
EUTANAZJA W POLSCE NIE JEST AKCEPTOWANA
[Komentarza do konferencji prasowej Jerzego Owsiaka]
 
 
Eutanazja nie jest akceptowanym moralnie przez Polaków sposobem rozwiązywania problemów społecznych. Nasza korespondencja z Jerzym Owsiakiem stała się dobra okazja dla wyartykułowania przekonań w tym zakresie. Nie jest tak, że prawo to tylko suma arbitralnych zakazów będących systemem opresji. Jest ono przede wszystkim wyrazem przekonań danej społeczności. Zeszłotygodniowa debata pozwoliła doprecyzować stanowiska w sprawie eutanazji. Opinie wyrażonej przez Jerzego Owsiaka zostały tendencyjnie zinterpretowane w sposób mający uczynić z niego sztandar walki z przekonaniami większości Polaków. Natychmiast odciął się on od takich interpretacji, za co jeszcze raz mu dziękujemy. Pozostaje mieć nadzieje, że odbyta przy tej okazji dyskusja sprawi, iż politykierskie próby niszczenia szerokiego konsensusu istniejącego jak widać wokół tej kwestii, spotkają się ze zdecydowana dezaprobata.
 
Ludzkiego stosunku do bliźniego nie da się zadeklarować ustawą. To dopiero działania organizacji społecznych pozwalają wypełnić duchem to, co my jako politycy bardziej lub mniej udolnie limitujemy granicami stanowionego prawa. Ogólnopolskie wielkie przedsięwzięcia wspomagające najbardziej potrzebujących, jakie od lat prowadzą Caritas, WOŚP, ale i wręcz tysiące małych, lokalnych organizacji społecznych są przykładem konkretnej pomocy bliźniemu. Te inicjatywy są świadectwem, iż rozwiązaniem finansowych problemów służby zdrowia czy systemu emerytalnego nie jest tworzenie przyzwolenia na zabijanie tych, którzy mieliby być beneficjentami świadczeń.
 
Przez ostatnie dni widać było, iż są tacy, którym zależy na zmianie poglądów w sprawach moralnych szczególnie wśród młodych Polaków. Jest ważnym przede wszystkim dla młodego pokolenia, by nikt nie zdołał wmówić im, iż świat bez zasad moralnych będzie lepszy niż ten ich rodziców. Po ostatnich dyskusjach, których medialny przebieg obserwowała również młodzież, wymowa niedzielnej akcji  może być ważna dla kształtowania poglądów młodego pokolenia. Lider przedsięwzięcia, Jerzy Owsiak, ma przed sobą ważną misję.
 
(-) Ks. prof. Stanisław Warzeszak
Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia
 
(-) Kazimierz Jaworski - Senator RP
Klub Parlamentarny Solidarna Polska
 
(-) Marek Sawicki - Poseł RP
Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego
 
(-) Jacek Żalek - Poseł RP
Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska
 
(-) Przemysław Wipler - Poseł RP
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość