NIE IDŹCIE DROGĄ NIEPOSŁUSZEŃSTWA

Festiwal skrajnej nieodpowiedzialności trwa. Obecnie portal niezalezna.pl i Gazeta Polska Codziennie propagują pomysł, żeby wierni wychodzili z kościoła, gdy 9 września będzie czytane Przesłanie. Księży zachęca się, by wbrew prośbie biskupów go nie czytali. Pomysłodawcom pewnie wydaje się, że w ten sposób pokażą, jak wielki jest ich wpływ na księży i udowodnia biskupom, iż Przesłanie nie jest akceptowane przez wiernych i duchowieństwo. Innymi słowy, wykażą, do kogo tak naprawdę należy rząd dusz.

Przegrają ten plebiscyt z kretesem, ale ile szkód wyrządzi samo takie stawianie sprawy. Próbowali tego wielokrotnie komuniści. Wówczas jednak dla zwykłego Polaka było jasne, którzy to są "my", a którzy "oni". Dziś próba rywalizowania z Kościołem przez media chcące uchodzić za prawicowe wprowadza niebywałe zamieszanie.
Wraz z organizacjami katolickimi, lokalnymi politykami i samorządowcami Podkarpacia ogłosimy we wtorek 28 sierpnia 2012 stanowisko, w którym protestujemy przeciw takim działaniom.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Józef Michalik to Arcypasterz Archidiecezji obejmującej prawie całe nasze województwo i chcemy publicznie pokazać, że popieramy jego działania. Jakiekolwiek próby skłócenia katolików z kapłanami i biskupami nie powiodą się. Im szybciej podejmujący takie próby przyjmą to do wiadomości, tym lepiej dla Kościoła. No i dla nich samych.