DOŚĆ HOMOPROPAGANDY

- Od kilku lat próbuje nam się wmówić, że na ulicach polskich miast każdemu wolno wszystko. Tymczasem przestrzeń publiczna w danej miejscowości jest własnością przede wszystkim samych mieszkańców i to oni powinni decydować, na co się godzą, a co uważają za niedopuszczalne. Na przykład obsceniczne manifestacje promujące homoseksualizm wcale nie muszą być akceptowane – mówił senator Kazimierz Jaworski podczas dzisiejszej konferencji prasowej, podczas której przedstawiono projekt ustawy przywracającej wspólnotom lokalnym prawo wpływania na to, co dzieje się w ich środowisku. – Będę namawiał moich kolegów klubowych z Solidarnej Polski, żeby podpisali ten projekt i złożyli jako poselski.

Projekt powstał w wyniku współpracy wielu środowisk działających w ostatnim czasie na terenie Podkarpacia pod szyldem „Stop laicyzacji”. Odbyło się kilka dużych marszy, kierowano apele do polityków.
Jacek Kotula, przedstawiciel organizacji współpracujących w „Stop laicyzacji” powiedział, że jeżeli nie będzie odzewu polityków, zostanie zebrane sto tysięcy podpisów pod projektem i w ten sposób parlament i tak będzie musiał się z nim zmierzyć. – Odnoszę wrażenie, że obecna sytuacja jest politykom na rękę. Podczas demonstracji homoseksualistów atakuje się rodzinę, Kościół i propaguje niemoralne wzorce a władze mówią, że nic w tej sprawie nie mogą. Oczekujemy zdecydowanej aktywności polityków naszego regionu, którzy w kampaniach wyborczych chętnie przedstawiają się jako reprezentanci katolicko-konserwatywnej opinii publicznej, a potem, jak znajdą się w Warszawie, nagle nic z tego nie zostaje.


Mec. Ludwik Skurzak wyjaśniając prawny sens przedłożenia wyjaśnił, iż tak w obecnej ustawie o zgromadzeniach, jak i np. w przepisach Konwencja o Ochronie Praw Człowieka przewidują, iż prawo do zgromadzeń publicznych jest ograniczane przez interesy bezpieczeństwa państwowego lub publicznego, ochronę porządku i zapobieganie przestępstwu, ochronę zdrowia i moralności lub ochronę praw i wolności innych osób. Proponowana ustawa przewiduje, iż to rady gmin w przepisach prawa miejscowego będą uszczegóławiać te przesłanki, adekwatnie do potrzeb lokalnych i przekonań mieszkańców konkretnej wspólnoty samorządowej.
Osoby chętne do współpracy przy zbieraniu podpisów pod projektem prosimy o kontakt TUTAJ <jacek@jkotula.pl>