Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor w require_once() (linia 3164 z /home/hosting/124_kazimierzjaworski.pl/pub/www/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor w require_once() (linia 127 z /home/hosting/124_kazimierzjaworski.pl/pub/www/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Blogi

PRZYSTĘPUJĘ DO PROCESU PRZEMYSKIEGO KS. ARCYBISKUPA

Kazanie Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika zdaje się nie zawierać żadnych treści, które mogłyby być przedmiotem zainteresowania władz publicznych. W aspekcie relacji państwowo-kościelnych powstała sytuacja co najmniej niezręczna w związku z tym, że sąd powszechny uznał się właściwy, do badania treści kazania a dodatkowo nawet wezwał Księdza Arcybiskupa, by przed sądem się stawił i tłumaczył z treści kazania - napisałem w oświadczeniu do Ministra Sprawiedliwości Mirosława Grabarczyka.

PROCES ARCYBISKUPA - CZY PRZEMYSKI SĄD DZIAŁA PRAWIDŁOWO?

Trudno zrozumieć, w jaki sposób kazanie odwołujące się do tego, co stale naucza Kościół, może kogoś obrażać. Jeszcze trudniej zrozumieć, że sąd decyduje się to sprawdzać. Poprosiłem prawników o przeanalizowanie kazania Księdza Biskupa Józefa Michalika, w związku z którym obecnie przed Sądem Okręgowym w Przemyślu toczy się postępowanie, a sąd twierdzi, że Arcybiskup powinien się stawić, by z tego kazania się tłumaczyć.

MINISTERSTWO ZDROWIA WYWOŁAŁO NAS DO TABLICY

Właściwie należałoby Ministerstwu Zdrowia podziękować. Głoszony przez nich pogląd, że z niedawnej dyrektywy wykonawczej Komisji Europejskiej wynika, iż w Polsce mają być bez recepty sprzedawane środki wczesnoporonne, jest nieprawdziwy. Jednak zwrócili uwagę na istotny problem. Nawet Unia Europejska rozróżnia między używaniem wyrobów leczniczych jako leków, a więc do leczenia ludzi, a używaniem tych samych środków w innych celach, jako środków antykoncepcyjnych i wczesnoporonnych.

ŚRODKI PORONNE TO NIE LEKI - BĘDZIE PROJEKT USTAWY

Polska Razem zainicjuje działania legislacyjne na rzecz uregulowania kwestii obrotu środkami poronnymi. Konieczność takich działań wynika z obecnych działań Ministerstwa Zdrowia. Resort powołując się mało wiarygodnie na niskiej rangi decyzję unijną, dąży do pominięcia europejskich regulacji wyższej rangi, by wprowadzić dostępność bez recepty środków poronnych.

ODTAJNIĆ UZASADNIENIE WYROKU NA OBROŃCÓW ŻYCIA

Podobnie jak bardzo wiele osób jestem zakłopotany orzeczeniem Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Nie można mówić, że aborcja to zabijanie? To samo w sobie jest szokujące. Na dodatek nie możemy się dowiedzieć dlaczego? Tego już nie sposób pojąć. Wygląda to na łamanie elementarnych standardów. Pozostaje liczyć, że wymiar sprawiedliwości się opamięta. Dziś skierowałem w tej sprawie pismo do prezesa Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Jeśli nic to nie da, wobec pytania, czy sąd ten nie wkroczył na obszar zarezerwowany dla ustawodawcy, konieczne będzie podjęcie stanowczych działań.

DOPALACZE NADAL SĄ SPRZEDAWANE W SKLEPACH

Wiemy już, jak organy ścigania zamierzają walczyć z dopalaczami. Co prawda sklepy nimi handlujące działają nadal, nie można już jednak mówić, że Prokuratura nic nie robi. Przesłuchany został 19-letni Filip Bartman, który wystąpił ze mną na konferencji prasowej. Otrzymałem informację, że przesłuchiwani są dziennikarze, którzy piszą na ten temat. Okazuje się więc, że walka z dopalaczami to działania skierowane do tych, którzy żądają aktywności organów ścigania w tej sprawie.

Strony

Subskrybuj RSS - blogi